ESILEHT   KURSUSED   KOOL   MEIE OLEME   PAKETT   HINNAKIRI   ÕPPEREIS   LASTEAED   KONTAKT  
  

ÕPETAJA PROFESSIONAALSE ARENGU VÕIMALUSI TÖÖKESKKONNAS

Kohtumine lapsega on kogemus. Õppetegevus on kogemus.


Lapsevanem on kogemus. Kolleeg on kogemus. Küsimus ei ole selles, kuidas selle kõigega hakkama saaada, vaid selles - kuidas anda tähendus sellele kõigele? Kuidas seda kõike juhtida? Kuidas seada sihid ja eesmärgid selle kõige suunamiseks? Kuidas korrastada oma kogemusi? Kuidas oma mõtlemist treenida ja kontrollida?

KOOLITUSE SISUKS ON HARJUTUSED, MIS TOETAVAD ÕPETAJAT TEMA IGAPÄEVATÖÖS:

  • kujutlusvõime harjutused
  • keskendumisharjutused
  • emotsionaalse eneseteadlikkuse harjutused
  • tähelepanu harjutused
  • enesekontrolli harjutused

LEKTOR, KOOLITAJA, TREENER - Ervin Laanvee, Logoserv Koolituse tegevjuht, pedagoog, pedagoogikamagister, TÜ Eetikakeskuse väärtusarenduse koolitaja

KOOLITUSE MAHT 3-6 ak tundi


Neist põhiharjutusest lähtuvalt saame arutleda ja käsitleda vastavalt rühma valmisolekule ja aktiivsusele:


1.Kuidas tekitada ruumi iseendas sõnade vahele? Kuidas lasta vaikusel ilmneda omaenda öeldud sõnade vahel? Kas see on üldse oluline? Kas see peegeldub tagasi mulle, mida ma ise olen inimesena/õpetajana? 

2. Kuidas astuda iseenda mätta otsast alla ja treenida oma kujutlusvõimet nii, et suudaksin näha kaamera taga operaatorit ja režissööri, mis minu sees filmib?

3. Kuidas refleksioon annab jõudu? Kuidas eristada endas aktiivset mõtlemist, mis loob ja kujundab, passiivsest mõtlemisest, mis kajab järele igale minu kogemusele ja tehtud teole ning välisele sündmusele minu igapäevatöös?

4. Mis on selle aktiivse (kujundava) mõtlemise keskpunkt, kese, taust, allikas? Kas võib rääkida (vabast) tahtest mõtlemises?

5. Golfimängijad läbivad treeneriga oma kujutlustes löögi enne lööki. Kuidas minu "kujundatud" mõte hakkab elama oma iseseisvat elu? Saab sõltumatuks minust.  Kuidas loon sündmust enne selle sündi? 

Otsing


Tulevad koolitused


   TÖÖ SÕIMERÜHMAS: metoodika ja didaktika 160 t NÕMMEL

   LASTEAIAÕPETAJA PÄDEVUSKURSUS: aastaring lõimitud õppenaeas

 

 

Doris Kareva

Kõik kogemus on kujutlus ja kaja
Pilkpillatud maailma pildistik
Kild siin, kild seal
(Mandragora)

Logoserv Koolitus HTM koolitusluba 6970 | Magasini 30, 10138 Tallinn | Tel 523 4546| info@logoserv.ee | ervin@logoserv.ee
Sisukord